שם משתמש:  סיסמא: 
פרסום ממוקד לעסק שלך
לצפיה בכל התגיות (שאלות נפוצות) לחץ כאן
סטרימינג לפלייסטיישן 3 | תיקון שגיאה בהארד דיסק | ריכוז תשובות לגבי קניית מק | מסנג'ר באייצ'ט | יבוא אנשי קשר מהפיסי למק
post_toolbar_right
back2archive
28/12/2007 - 00:26
בעקבות כמה דיונים פה, קצת דיסאינפורמציה בתגיות והאפנה לעשות מדריכים מלאים, הנה כמה טיפים לשמירה על אורך החיים של סוללת הלפטופ שלכם.

1. הדבר הכי חשוב להבין בקשר לסוללה שלכם זה שהיא הולכת למות. מהיום שחיברתם אותה לראשונה לחשמל, הביצועים שלה רק ילכו וירדו. סוללות לא משתפרות. השאלה היא כמה תצליחו להוציא ממנה בדרך.
2. ההמלצה הרשמית של אפל היא (בתרגום חופשי): "עבור תחזוקה נכונה של סוללות מבוססות ליתיום, חשוב לאפשר לאלקטרונים להזיז את עצמם מדי פעם. אפל לא ממליצה להשאיר את הנייד שלכם מחובר לחשמל כל הזמן. שימוש אידאלי הוא יומם (commuter) שמשתמש במחשב ברכבת בדרך לעבוד ומטעין אותו בעבודה."
קישור...
3. קצת יותר לעומק: סוללה היא כמו כלב. מהיום שהוא נולד הוא הולך למות, והוא ימות מהר יותר אם לא תוציאו אותו לטיול מדי פעם ותתנו לו לרוץ. מנגד, אין הצדקה לפריקה וטעינה מלאה של הסוללה כל יום, וזה מקצר את חיי הסוללה. הסיבה לזה היא פשוטה – עקומת הפריקה של סוללת ליתיום אינה ליניארית. התצוגה שלכם על המסך יורדת בקצב קבוע, אבל היא השערה בלבד. סוללת ליתיום (וזו הרי פריצת הדרך הגדולה שלה) נותנת מתח אחיד עד ממש הסוף, ואז פורקת בבת אחת. ההשלכה של זה היא שהטעינה של הסוללה מהירה יותר ככל שהסוללה ריקה יותר, והקצב שלה לא אחיד. כלומר, פריקה עד לחמישים אחוז, טעינה, פריקה נוספת עד לחמישים אחוז וטעינה – ששווים לי, ביחד, "סיבוב" אחד, נותנים לי בפועל יותר זמן עבודה מפריקה מלאה וטעינה מלאה, שגם הם סיבוב אחד. יותר זמן פר סיבוב, יותר חיים.
4. אל תשאירו את המחשב מחובר לחשמל למשך זמן ארוך כשהסוללה בפנים. אין דבר כזה overcharge היום, אבל מה שקורה הוא שהמחשב משתמש במתח מהסוללה כברירת מחדל כל עוד היא שם, מה שמביא לזה שהסוללה פורקת קצת ונטענת קצת כל פעם, וזה לא בריא – זה גם מוריד מהדיוק של מד הסוללה שלכם (הפיזי, זה שעל הסוללה)
5. חום רע, קור גם כן. אם הטמפרטורה בסביבה שלכם גבוהה מכ-35-7 מעלות, אל תשתמשו בסוללה. אתם עלולים לגרום לה נזק. לקור יש השפעה דומה, אולם היא לא תמידית. כיוון שמקבוקים ומקבוקפרו-אים נוטים להתחמם בעבודה, וכיוון שטעינה גם היא מחממת את המחשב, אני אישית מעדיף להטעין את המחשב כשהוא ישן. הטעינה איכותית יותר ואני לא מחמם את הסוללה לריק.
6. לא צריך לבצע פריקה וטעינה של הסוללה אחת לחודש. אין שום דרך בעולם שהוספה של סייקל מאריכה את חיי סוללת הליתיום. זה היה נכון פעם, לסוללות הישנות, ניקל-קדמיום, שהיה להן "זיכרון" של מקום הטעינה האחרונה והן היו מכוונות אליו, כדי לאפס את הזיכרון הזה. זה לא קיים יותר. זה מיתוס. אין צורך. זה טוב רק למקרה שבו אתם לא משתמשים בסוללה כמעט אף פעם, רק כדי לתת לה לרוץ קצת. בbattery university הם כותבים במפורש:
The battery prefers a partial rather than a full discharge. Frequent full discharges should be avoided when possible. Instead, charge the battery more often or use a larger battery. There is no concern of memory when applying unscheduled charges.
הנזק היחידי שעשוי להיגרם אם לא תפרקו את הסוללה שלכם פעם ב- הוא שהמד שנמצא עליה יאבד דיוק. ובינינו, מי משתמש בו? איפוס שלו יכול להתבצע, אם הוא חשוב לכם, ע"י פריקה מלאה פעם בחצי שנה-שנה.
קישור...
קישור...
7. אם החלטתם לעבוד ללא סוללה, וודאו שהמגעים שלה במחשב ועל הסוללה בטוחים מאבק, ואל תשאירו אותה בארון. כמו אחיכם הקטן, היא תפרוק גם בארון. תנו לה להתחבר למחשב ולרוץ מדי פעם. אם אתם מאחסנים אותה, השתדלו לאחסן אותה על 35-40 אחוז טעינה – כך היא תפרוק הכי לאט.
8. אל תקנו עוד סוללה היום בשביל התאריך שהסוללה שלכם תמות. חבל. תקנו סוללה כשהסוללה שלכם תמות, ותקנו חדשה, לא כזו שיושבת על המדף חודשיים. זכרו, סוללה מאבדת כוח גם כשנראה שלא.
 
28/12/2007 - 08:37
28/12/2007 - 08:40
28/12/2007 - 08:57
28/12/2007 - 09:31
child ממש לא מדויק  -  Nimrod
post_toolbar_right
back2archive
זמן יצירת העמוד: 0 שניות