שם משתמש:  סיסמא: 
פרסום ממוקד לעסק שלך
לצפיה בכל התגיות (שאלות נפוצות) לחץ כאן
תיקון שגיאה בהארד דיסק | תחליף לחבילת האופיס | שינוי סיסמה במערכת 10.7/10.8 | קוראי RSS | ימין לשמאל (RTL) כברירת מחדל ב Mail
18/03/2020 - 12:19
parent

מסך שחור

-  abe-ariel
שלום לכולם,

פלטפורמה מק-בוק-פרו בן שש, מערכת הפעלה 10.9.5 - מבריקס
לפני ימים אחדים, תוך כדי עבודה, החשיך מסך המחשב שלי – מת מוות קליני. ניסיתי להחיותו בכל אמצעי שברשותי, ללא הצלחה. ביאושי פניתי לתמיכת אפל. התומך החביב הסביר לי שבידי מחשב ”וינטאז'”, גם שאפל כבר לא תומך במערכת הפעלה זקנה זאת, ושהוא רשאי להקציב לי מקסימום 15 דקות מזמנו היקר.
תוך כדי, פסק שמדובר בתקלת חומרה חמורה ושעלי לפנות לטכנאי או לשקול את גריטת חברי הטוב ביותר (במקרה זה המחשב, לא כלב!). הודיתי לו ונפרדנו כידידים. מאחר ואני מגבה גיבוי לשני כוננים, אחת לשבוע ואחת לחודש, ואני בתהליך של רכישת מחשב חדש, לא נראה לי המצב כסוף העולם.
למען הגילוי הנאות אציין שאני עובד עם מחשבי מק משנת 1986, מאז היו לי איזה תריסר מקים ואני אפילו שומר שלושה מהם. מפעם לפעם קורה לי שאני מפשפש במחשב ישן בחיפוש אחרי מסמך היסטורי כלשהו ואין לי שום בעיית תפעול. פסיקת התומך שהמחשב שלי מת הטרידה אותי, קודם כל משום שמדובר במוצר מעולה ששש שנות חיים קטנות עליו ובנוסף משום שזיכרוני המתערער אמר לי שכבר הייתי פעם בסרט הזה, עם אותו מחשב.
חיפשתי בניירותיי (בהם אני רושם בין היתר כל טיפ תפעול-מחשב שמגיע אלי) ואכן – בינגו! אירוע כזה אירע לי לפני כשלוש שנים. התרופה (שמשום-מה לא רשמתי מהיכן קיבלתי אותה) לא הייתה פנייה לטכנאי או גריטת המחשב אלא הקשה משולבת של Command+Option+Shift+Power. ניסיתי אותה מיד.
היא לא עבדה! הרגשתי כנבדק קורונה שקיבל תוצאה חיובית.
ביאושי חשבתי שטעיתי ברישום התרופה. אי לכך הקשתי Control+Option+Shift+Power ודמות המכתבה הופיעה על מסך המחשב במלוא זוהרה.
אבל, זה לא סוף הסיפור.
למחרת שוב חשך עלי מסך המחשב. הקשתי במשולב Control+Option+Shift+Power ו.... שום דבר! הוא לא נדלק. מאחר שאין חכם כבעל הניסיון הקשתי שנית, הפעם Command+Option+Shift+Power.
כפי שאתם מנחשים – אורה ושמחה.
למחשב ולבעליו שלום – בינתיים.
אני כותב את כל זה כדי שהחברים שלמזלם לא חוו בעיה זאת ירשמו לעצמם את שתי קומבינציות המקשים דלעיל, כדי שישתמשו בהן, אם חלילה תיפול עליהם מכת-שחור. פעולה זאת הרבה יותר זולה ונחה מביקור אצל טכנאי,שלא לדבר על גריטה.
בנוסף, שאלה לי: מי יוכל לומר לי מה הסיבה להחשכת מסך זאת?
תודה
20/03/2020 - 10:51
20/03/2020 - 11:09
זמן יצירת העמוד: 0.3 שניות